Історія закладу освіти

Разом із християнством в Україну прийшла освіта. Князі почали звертати увагу на те, щоб людям дати початки грамотності й науки. У більших містах перші школи містилися при кафедральних церквах; тут було багато освіченого духовенства, і ці люди працювали вчителями. Були також школи при монастирях, а згодом і по селах стали вчити молодь.

У Пухівці в 1618 році була збудована перша церковно-приходська школа, в якій навчалося 29 дітей.

З 1740 року по 1773 рік у Пухівській школі вчителем працював житель села Зазим'є Василь Пономаренко, який викладав арифметику і граматику. Слово Боже, історію та співи вів батюшка Леонтій Мазюкевич.

Йшли роки, село розросталося. Церковно-приходська школа вже не задовольняла потреб освіти. У 1879 році Чернігівське губернське земство побудувало в Пухівці однокласне сільське училище. В ньому були дві класні кімнати: в одній проживала вчителька, а в другій навчали дітей. Учнів налічувалось 12 — 15. Навчання здійснювалося російською мовою.

У 1894 році в центрі села побудували нову церковно-приходську школу на дві класні кімнати, в якій навчалося 30 школярів. Учили дітей дякові дочки — Анюта Василівна та Орина Василівна Кисельові. У 1908 році на громадські кошти була збудована нова початкова школа. На той час це була красива споруда, яка потопала в квітах. У школу прийшло 50 учнів, але не всі мали змогу закінчити навчання, так як воно було платним.

У липні 1919 року Раднарком УРСР схвалив "Положення про єдину трудову школу УРСР". У республіці запроваджується безкоштовне обов'язкове навчання дітей віком від 7 до 16 років. І наші земляки, нарешті, здобули право навчатися рідною мовою.

На початку XX століття (20-ті роки) в селі організували 38 хат-читалень з метою ліквідації неграмотності. Навчання проводилось два рази на тиждень. За деякими читальнями були закріплені вчителі.

У 1923 — 1924 роках у селі будують школу-семирічку на 200 місць, яка з 1939 року стає середньою. Директором її працював Сірюк Захар Степанович. Педагогічний колектив складався з 18 учителів. До війни було два випуски десятикласників.

Під час Великої Вітчизняної війни школу спалили фашисти.

Відновила свою роботу школа у жовтні 1943 року у будинку, де до війни був дитсадок. Директором було призначено Микал Тетяну Корніївну. Це була вимоглива, вольова жінка, яку любили і поважали і діти, і дорослі. У школі навчалося 230 учнів. Під керівництвом Тетяни Корніївни учні та вчителі привели в належний вигляд школу і шкільне подвір"я. Був обладнаний спортивний майданчик, збудована майстерня. Школа на той час складалася із кількох будинків, що були розташовані в різних кінцях села. У них навчалися учні 1 — 4 класів. Основне приміщення школи було на Угольнищі (назва кутка), її називали великою, бо вона мала 7 класних кімнат. Тут навчались учні 5 — 7 класів із Пухівки та Рожівки.

З 1946 року по 1961 рік директорами були: Супрун Петро Пилипович, Петренко Кузьма Євгенович, Галицький Михайло Сергійович.

У 1961 році директором школи став Писаренко Денис Миронович. Він мріяв побудувати в Пухівці середню школу, і мрію свою здійснив за підтримкою вчительки математики Гайдаш Віри Андріївни, яка була депутатом обласної ради. Вона допомогла дістати кошти, і у 1966 році, на честь 50-річчя Жовтневої революції, побудували у Пухівці нову двоповерхову середню школу. Приймали участь у будівництві батьки, вчителі та учні.

В школі було велике фойє, спортивний зал, світлі класи, широкі коридори. В колектив влилось 15 нових вчителів.

І вже в 1968 році Пухівська середня школа зробила свій перший післявоєнний випуск десятикласників — 27 юнаків та дівчат одержали атестати зрілості.

З 1970 по 1981 рік директором працював Ягода Андрій Сидорович. За цей час була створена кабінетна система, введено вивчення автосправи.

Гурбич Микола Григорович очолював педагогічний колектив з 1981 по 1984 рік. У цей час створено лінгафонний кабінет, класи одержали нові меблі.

Потім директором Пухівської ЗОШ І - ІІІ ступенів працювала Лисенко Людмила Федорівна, яка була призначена на цю посаду у 1984 році. Вона відразу зуміла згуртувати колектив школи.

Під її керівництвом школа першою в Броварському районі започаткувала участь школярів у роботі Малої Академії наук. Учениця Іващенко Олена зайняла перше місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН з правознавства (1999р.)

З 2016 року школу очолює Гриценко Ірина Іванівна.

Пухівська школа є творчою лабораторією для педагогів району. Два вчителі нагороджені знаком "Відмінник освіти України" (Гурбич М.Г. та Філоненко О.І.), сім педагогів мають звання "Старший учитель" (Філоненко О.І., Омеля Н.М., Саваскул О.Г., Гурбич М.Г., Рибалко О.Л., Сосновська В.А., Костюк Г.А.), чотирнадцять — мають вищу кваліфікаційну категорію.

У багатьох регіонах України працюють висококваліфіковані спеціалісти, випускники Пухівської школи.

У Пухівській школі навчався і Микал Степан Федорович, що в роки війни заслужив звання Героя Радянського Союзу, чим прославив свій край.

Холошвій Віра Дмитрівна, нині відома поетеса, майстер гумористичного жанру, теж була ученицею нашої школи.

Нинішній педагогічний колектив на 50% складається з випускників Пухівської школи.

Престиж знань посідає провідне місце в роботі школи. Її гордістю і славою стали медалісти:

1997 рік – Ропан Алла Іванівна

1981 рік – Ягода Наталія Андріївна

1982 рік – Загура Любов Василівна

1990 рік – Зінченко Ірина Василівна

1991 рік – Похил Анжела Вікторівна

Шкурко Олена Григорівна

1992 рік – Стриженюк Олена Миколаївна

Філоненко Оксана Григорівна

1993 рік – Заєць Олег Вікторович

Кольга Вікторія Володимирівна

Сулима Людмила Василівна

1994 рік – Климась Наталія Василівна

Шита Наталія Дмитрівна

1995 рік – Гиренко Леся Анатоліївна

Микал Наталія Миколаївна

Шкурко Антоніна Григорівна

1996 рік – Лисенко Тетяна Олексіївна

1997 рік – Герасименко Лариса Олексіївна

Марченко Анастасія Григорівна

1998 рік – Климась Ірина Валентинівна

Ковальчук Ірина Юріївна

1999 рік – Гурбич В’ячеслав Миколайович

2000 рік – Марченко Наталія Вікторівна

Омеля Любов Борисівна

Пиндюра Олександр Анатолійович

2001 рік – Климась Тетяна Миколаївна

Манилюк Алла Миколаївна

2002 рік – Абдукаримова Тетяна Петрівна

Микал Ольга Василівна

Могілат Галина Володимирівна

Стриженюк Олександр Миколайович

2004 рік – Пиндюра Валентина Анатоліївна

Хижняк Ірина Петрівна

2005 рік – Антонова Катерина Сергіївна

Бондаренко Олександр Григорович

Козуля Валентина Іванівна

Шитий Євгеній Михайлович

Яшник Артем Миколайович

2006 рік – Заїка Леся Миколаївна

Зайцева Вікторія Миколаївна

Ревенко Микола Андрійович

Труба Ольга Володимирівна

2007 рік – Осипенко Алла Іванівна

2008 рік – Климась Олександр Миколайович

2010 рік – Микал Юлія Дмитрівна

2013 рік – Лісовець Михайло Анатолійович

Шмиговський Євгеній Олександрович

У селі педагоги оточені шаною і повагою. Вони сумлінно сіють розумне, добре, вічне з душах юнацтва.

Педагоги, школярі, батьки, сільська громадськість і місцева влада ретельно бережуть школу, як національне надбання.

Кiлькiсть переглядiв: 768

Коментарi